Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

Szukasz impregnatów do drewna na zewnątrz? Zobacz tu

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy ochronić nimi meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno to materiał tworzący we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec popularnie używany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu wytrzymały na zniszczenia i zużycie. Należy jednak pamiętać, że drewniane parkiety należy pielęgnować we właściwy sposób – myć przy pomocy preparatów na bazie wosków i olejów.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]