Żarówka H7 bywa zaliczana do najczęściej wykorzystywanych przez producentów świateł motoryzacyjnych typów żarówek. Bywają stosowane szczególnie w światłach drogowych oraz mijania – powinny zatem posiadać właściwą siłę. Polskie przepisy stanowią, że żarówka H7 nie może generować strumienia o natężeniu więcej niż 1500 lumenów, ale w niektórych sytuacjach możliwe jest założenie wersji o natężeniu silniejszym o maksymalnie 150 lumenów. Jak i inne rodzaje żarówka, model H7 musi posiadać homologację – korzystanie z żarówek jej nieposiadających najczęściej skutkuje bowiem mandatem, a czasem zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego auta. Żarówki tego typu, z uwagi na ich częstotliwość używania, są szeroko dostępne, jednak ich zakup potrafi być przyczyną sporych trudności. Podpowiadamy, co zrobić, by ich uniknąć.
Większa moc żarówki H7
Sporo producentów proponuje klientom żarówki H7 o sile wyższej niż ta określona w przepisach. Na rynku kupimy między innymi modele wytwarzające światło o intensywności wyższej o aż 130 procent. Co ważne, takie żarówki H7 są zgodne z przepisami, gdyż firmy zaznaczają, że większą jasność wypracowują tylko w niektórych warunkach na drodze. Warto również pamiętać, iż tego rodzaju modele generują światło rozmaitej jasności, a modele różnych producentów zazwyczaj naprawdę różnią się między sobą, zaś te najdroższe często nie są najwydajniejsze.
Żarówka H7 – jak uniknąć pomyłek?
Inną rzeczą, na jaką koniecznie musimy uważać przy kupnie żarówek H7 jest cena. Rzecz jasna poświęcenie dużych sum na modele o niepewnej klasie nie będzie najlepszym pomysłem, ale powinniśmy wystrzegać się jednocześnie podejrzanie tanich ofert. Na rynku znajdziemy żarówki aż o kilkanaście złotych tańsze od żarówek uznanych marek. Często niestety są po pierwsze mniej solidne, ale również ryzykowne w eksploatacji, gdyż po uruchomieniu są w stanie zadymić reflektor, sprawiając tym samym, że będzie on bezużyteczny. Z tego względu praktyczniejszym wyjściem jest zakup żarówek H7 z diodami LED, ponieważ nie posiadają one żarnika wypalającego się z powodu temperatury, a jednocześnie mają dłuższy okres świecenia.