Wyjątkowe Kolczyki z koralem

Biżutik

Dlaczego w szkatule z biżuterią każdej kobiety powinny znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. W przeszłości, korale były wieszane nad łóżeczkiem noworodków w celu ochrony przed złem. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według wielu ludzi, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w rozwijaniu umiejętności negocjacyjnych. Koral to amulet przypisywany osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – rodzaje

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i ciemnoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz koral Cerasuolo z rejonu Japonii.

Do czego włożyć kolczyki z koralem?

Kolczyki z korali pasują niemal do wszystkiego i nie są ani zbyt strojne, ani nadmiernie skromne. Taki typ biżuterii można zakładać na co dzień, do casulaowych bluzek i materiałowych spodni. Idealnie pasują do ludowych stylizacji.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]