Wisiorki z ametystami

Biżuteria z ametystami na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Korei, Paragwaju, Australii i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Dziś, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.