W jakie motocyklowe akcesoria warto się wyposażyć?

Więcej o akcesoriach motocyklowych.

Jazda na na motorze to radość sama w sobie. Istnieją sposoby na to, by podróż jednośladem przynosiła jeszcze więcej zabawy, a zarazem była wygodniejsza oraz bezpieczna bezpieczne oraz wygodniejsze. Sprawią to trafnie dobrane akcesoria, w które kierowcy powinni wyposażyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest szeroki i obejmuje produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią wygląd maszyny. Omawiamy te najciekawsze i ogromnie przydatne.

Akcesoria motocyklowe – owiewki przekierują nurt powietrza w inną stroną

Im szybciej jedziemy, tym większy oraz silniejszy strumień powietrza kieruje się w stronę sylwetki motocyklisty. Wiąże się to wieloma niewygodami. Mocny wiatr powoduje, iż intensywniej czujemy zimno. Powietrze o dużej prędkości natęża też poziom hałasu docierający do kierowcy i powoduje, że na szybce kasku roztrzaskują się owady, co dostrzegalnie zmniejsza widoczność. Można jednakże nie dopuścić do podobnych przypadków instalując deflektor, który przekieruje nurt powietrza w górę.

Inny praktyczny sprzęt motocyklowy

Praktyczny uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie przewożący pasażerów muszą zadbać o ich bezpieczeństwo oraz wygodę. W tym przypadku niezastąpiony okaże się specjalny uchwyt dla pasażera zapewniający mu lepszą stabilność.

Tank pady i crash pady

Podróż na motorze niestety nierozłącznie związana jest z ryzykiem upadku. Odpowiedzialny i spokojny styl jazdy dalece minimalizuje to niebezpieczeństwo, lecz nie usuwa go kompletnie. Oprócz zabezpieczenia samego prowadzącego, warto zatroszczyć się również o osłonę pojazdu. W tym pomogą tank pady i crash pady, czyli drobne elementy, montowane na wielu elementach motocykla (m.in. na zbiorniku paliwa czy na osi wahacza). Zbierają one większą część energii podczas upadku, a jednocześnie zapobiegają potencjalnym zarysowaniom lakieru.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]