Trafny wybór dla nowoczesnego domu – drzwi zewnętrzne drewniane

Więcej szczegółów o drzwiach wejściowych dwuskrzydłowych.

Drzwi wejściowe wykonują wiele funkcji – ochraniają dom przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, strzegą przed włamaniem się złodziei i oddzielają od hałasu docierającego z ulicy. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Czy warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe – zestawienie nowoczesności z tradycją

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoją trwałość oraz parametry techniczne już od dawna cieszą się dużym uznaniem. Drewno znakomicie się prezentuje i da się je wykończyć na rozmaite sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w domu panuje komfort termiczny. Wybierając drzwi do domu należy zwrócić uwagę na modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Wyjątkowym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoim parametrom – są one odporne na wykrzywienia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe?

Producenci świadczą też wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w przypadku nienormatywnych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla tych, którzy kładą nacisk na nieprzeciętny design. Jeśli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje spersonalizowane projekty na zamówienie, a zarazem gwarantuje długą gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, na przykład ornamentowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, wypada też zauważyć inne przymioty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej zaopatrzone są one w zabezpieczenia antywyważeniowe, dzięki czemu są trudne do wyłamania. Gwarantuje to lokatorom znakomitą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne posiadają też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg aluminiowy lub drewniany. W toku produkcji nowoczesnych drewnianych drzwi wejściowych używa się najwyższej jakości lakierów, które chronią ich zewnętrzną powłokę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]