Sukienka rozkloszowana – niezwykle kobieca sukienka

Sukienka to najbardziej kobiety rodzaj ubioru. Każda przedstawicielka płci pięknej z pewnością posiada w swojej garderobie przynajmniej kilka odmian sukienek odpowiednich na rozmaite okazje. Obecnie niezwykle popularna jest sukienka rozkloszowana, która okazuje się być rewelacyjnym wyborem dla pań o bardzo różnej sylwetce.

Sukienka rozkloszowana – charakterystyczne cechy tej odzieży?

Sukienka rozkloszowana to przede wszystkim leżąca bardzo blisko ciała górna część – tkanina przylega do sylwetki, a w efekcie mocno uwydatnia jej linię. Mniej więcej już od wysokości talii sukienka staje się coraz szersza. Dzięki temu nie opina mocno ud, tym samym ich nie uwydatnia. Większość sukienek rozkloszowanych zakończona jest zaraz przed kolanem – doskonale eksponują one więc nogi, ale jednocześnie nie powodują, że stylizacja wygląda frywolnie. Może właśnie z tego powodu sukienki rozkloszowane cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – kto może ją założyć?

Ten model sukienki przyda się posiadaczkom szerokich bioder oraz umięśnionych ud. Sukienka rozkloszowana świetnie maskuje mankamenty sylwetki, eksponując przede wszystkim górną część ciała. Wielu stylistów rekomenduje sukienki rozkloszowane też paniom, których figura wyróżnia się szerokimi ramionami. Szeroka dolna część sukienki powoduje wszak, że ciało nabiera wyważonych proporcji. Jeżeli jeszcze w pasie sukienki rozkloszowanej założy się pasek lub element z tkaniny w ciemniejszym kolorze, to sylwetka nabierze wyjątkowo pożądanego kształtu klepsydry. Sukienek tego typu muszą jednak unikać panie z niemałą nadwagą. Sukienka rozkloszowana doskonale prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych spotkaniach, jak i trochę mniej formalnych okazjach – wszystko zależy od koloru tkaniny, z której jest zrobiona. Obecnie takie sukienki kupić można nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach oferujących sprzedaż online. To drugie rozwiązanie to same zalety – sklep prowadzący sprzedaż internetową ma zazwyczaj wyjątkowo szeroki asortyment, a zamawiana sukienka przywieziona zostanie pod wybrany adres. Do tego w takich sklepach dostać można większe rozmiary, których nierzadko w sklepie działającym stacjonarnie zwyczajnie brakuje.