Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Zamów środki do dezynfekcji

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]