Sprzedaż polskiego węgla

Polski węgiel i jego promocja w kraju i za granicą

Przez wzgląd na coraz mocniejszą pozycję importerów węgla, poszerzających stopniowo swoją ofertę handlową, Tauron rozpoczął politykę wzmacniania pozycji węgla pochodzącego z Polski.

Węgiel kamienny i brunatny

Węgiel jest nieodawialnym źródłem energii, którego wartość energetyczna zależy od zawartości np. wody. Największe złoża węgla kamiennego zlokalizowane są w Chinach, w USA, Indiach, RPA oraz w Australii i na Ukrainie.

Węgiel wydobywany w Polsce

Jeżeli chodzi o wydobycie substancji, jaką jest węgiel w Polsce, to jego źródłem pozostaje Górny Śląsk i Lubelszczyzna. U lokalnych sprzedawców jest możliwość nabycia następujące rodzaje węgla:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – to gatunki o najwyższej kaloryczności i jednocześnie najmniejszej ilości odpadów pozostających po ich spalaniu, dlatego są powszechnie używane do ogrzewania gospodarstw domowych
  • Węgiel Groszek – rodzaj drobnego węgla, którego spalanie następuje w specjalnych kotłach retortowych, które wyposażone są w automatyczne podajniki węgla, co jest ich niebywałą zaletą
  • Miał – najdrobniejszy z dostępnych na rynku rodzajów węgla i jednocześnie najtańszym, który wykorzystywany głównie do spalania w elektrowniach i elektrociepłowniach.