Różnorodność kolczyków z kamieniami

kolczyki z kamieniami na www.bizutik.pl/kolczyki

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki lub wisiorki. Minerały są w stanie całkowicie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają bowiem ozdoby z topazami, inny z kolei te ozdobione turkusem. Które pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się największym uznaniem? Jakie kamienie stosowane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, iż sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które wytwarzane są z itru oraz cyrkonu, zaś różne kolory są zasługą tego typu domieszkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz nich, minerałami syntetycznymi są także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – topazy i bursztyn

Jubilerzy dużo częściej wykorzystują oczywiście minerały szlachetne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, które potrafią mieć barwy od błękitnych do czerwonych i bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zwykle zwiększa cenę zakupu tego typu kolczyków. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że są to dzieła dużo bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione syntetycznymi materiałami.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]