Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Jeśli potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie odwiedź ten adres.

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i diamenty

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie przypuszcza się, iż tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je z łodyg trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężowie chcieli zaprezentować swoje całkowite zaufanie do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, aczkolwiek surowce te faktycznie powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, natomiast znamienny przyrost ich powodzenia daje się odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Oczywiście pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z ogromnym diamentem, jednak możliwości swobodnego łączenia rozmaitych metali oraz kamieni są szerokie. Poza diamentami stosuje się tanzanit, rubin bądź szmaragd. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych typów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: użytego kamienia, designu, surowca czy ilości karatów, dlatego każdy kupi piękny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania i miłości, zatem jego wartość nie ma dużego znaczenia. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]