Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Orynnowanie dachu znajdziesz na https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak montaż rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – które zamontować?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku materiałów – między innymi z metalu bądź tworzyw sztucznych. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto zatem przedyskutować z ekspertem.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08