Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

biżuteria z turkusem »

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że chętnie wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących synonimem ekskluzywności. Wykonywane bywają z niego pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największym stopniu wpływa kraj jego wydobycia – między innymi minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Warto nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe względy wizualne. Według części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w ogromnej mierze z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności należy ściągać ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wtedy o zarysowania. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące mogą zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]