Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Jeśli potrzebujesz klasera na monety i banknoty, skieruj się tutaj.

Gromadzenie banknotów i monet to nie tylko radość z wyszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale również uczucie satysfakcji z ich indeksowania i podziwiania. Pozyskane numizmaty winny wobec tego zostać umieszczone w stosownych albumach bądź klaserach, za sprawą których bez trudu będzie można je oglądać, a równocześnie ochroni się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klasery na monety – plusy odłączania i dopinania poszczególnych stron

Numizmatycy mają rozległy wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? Głównie dlatego, że pozwalają na klasyfikację monet danego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, iż niektóre albumy na monety nie zawierają w sobie kart i należy kupować je oddzielnie dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych numizmatów lub banknotów. Swoboda dodawania i odczepiania stron jest dużym ułatwieniem przy katalogowaniu okazów zgodnie z naszym uznaniem – można przekładać je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania poszczególnych eksponatów, co redukuje niebezpieczeństwo zarysowania monet bądź rozdarcia banknotów. Oprócz tego, mając niezbyt okazały zbiór, w jednym albumie można ulokować monety o różnych rozmiarach, trzeba tylko dokupić strony z odpowiednimi dla nich przedziałami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że nieraz są stylizowane na wygląd książek lub albumów ze zdjęciami rodzinnymi, dzięki czemu łatwo ukryć je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserze na banknoty i monety można trzymać dowolny typ numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, żeby w plastikowych stronach albumów trzymać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie pełnej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Rzadkie monety w idealnym stanie bądź te wykonane z miękkich metali należy uprzednio zabezpieczyć poprzez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można potem przechowywać w albumie, bowiem szereg producentów posiada w asortymencie karty do klaserów, w które bez przeszkód można wsunąć monety w tekturowych holderach lub w kapslach.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]