Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

Dowiedz się więcej o kombinezonie motocyklowym na https://tinyurl.com/y6ancf3v.

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nierzadko także z niewielkim brakiem komfortu. By ograniczyć negatywny wpływ poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie wraz z kurtką czy też kombinezon na motor zahamują odczuwanie pędu powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku wyraźnie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego rodzaju kontuzji. Tak jednak będzie jedynie w przypadku, jeśli wybierzemy najlepszy ich model. Co warto zatem wybrać? Jaki materiał wybrać? Co będzie lepsze – model jedno- a może dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiadamy w poniższych akapitach.

jaki typ kombinezonu motocyklowego swobodnie się zakłada i zdejmuje

Kombinezony na motor jednoczęściowe preferują najczęściej biorący udział w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby sporadycznie pokonujące dalekie trasy bez długich przystanków. Dają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich ubierania, ale i chodzenia się w nim na co dzień, np. ciężko w nim skorzystać z toalety, co może być dużym problemem. W związku z tym motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, bez wahania mogą zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Daje on wystarczającą w większości sytuacji protekcję, a przy tym swobodniej się go ubiera i zdejmuje.

Kombinezon na motocykl – skóra czy specjalne tekstylia

Typ kombinezonu na motor to jednakże nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo istotny jest materiał, z którego jest on uszyty. Tu do wyboru mamy przede wszystkim skórę oraz specjalne materiały tekstylne. Kombinezony skórzane zapewniają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale znakomicie chronią w takcie upadku. Warto jakkolwiek podkreślić, że część tekstyliów – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a jednocześnie są bardziej przewiewne.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]