Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Poszukujesz mydła antybakteryjnego? Wejdź na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na każdym cm2 powierzchni rąk może bytować nawet do 5 milionów bakterii. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy, które powodują poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zazwyczaj to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu posiłków z mięsa (głównie z drobiu), mleka czy jajek, bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]