Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Szukasz kontenera na odpady? Sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą też posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do przechowywania i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]