Kolczyki dla dziewczynek – w jakim wieku?

Biżutik

Mimo że wiele rodziców podejrzliwie spogląda na kolczyki dla dzieci, to odpowiednio przeprowadzony zabieg ich założenia nie jest związany z dużym niebezpieczeństwem. Dzieci kochają ozdoby, zaś kolczyki będą dla nich na pewno źródłem dumy. Warto też napisać o mnogości projektów ozdób dla dzieci – są wśród nich wersje imitujące kolczyki dla dorosłych, ale też te ozdobione postaciami z ulubionych kreskówek. Dobrze zatem odrzucić strach – jeżeli nasza córka lubi nosić kolczyki – warto umożliwić jej to oraz znaleźć najlepsze kolczyki dla dziewczynek.

Kolczyki dla dziewczynek – kiedy założyć?

Decydując się na kupno kolczyków dla dzieci, powinniśmy bezwzględnie pamiętać o tym, że u najmłodszych dziewczynek piercing może owocować dużymi kłopotami. Przekłute uszy ciężko się goją, a ich przemywanie potrafi stać się w oczach dziecka dość bolesne. Takich problemów nie ustrzeżemy się nawet wybierając srebrne kolczyki dla dziewczynek. Dlatego słusznie postąpimy zakładając je dziewczynce, która sama tego żąda i ma ukończone co najmniej siedem lat.

Jak wybrać kolczyki dla dziewczynek?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że ciało malucha gorzej walczy z zakażeniami, które wszak zawsze mogą pojawić się przy piercingu. Dlatego wybierając kolczyki dla dzieci powinniśmy postawić na kolczyki przeciwbakteryjne – między innymi te wykonane ze srebra. Przed kupnem powinniśmy też sprawdzić, jakie kolczyki dla dzieci znajdziemy w sklepach – szczególnie wiele kolczyków oferują sklepy online.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]