Kamerki motocyklowe i wideorejestratory – czy warto je kupić?

Jeśli chcesz kupić kamerki motocyklowe, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Kamery-i-akcesoria_Kamery-motocyklowe-320.html.

Motocykliści, którzy przebywają dalekie trasy, częstokroć nie potrafią opowiedzieć znajomym nie korzystającym jednośladu, jak zdumiewające widoki można podziwiać w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz zarejestrowany kamerą będzie wart więcej niż słowa. Jednocześnie kamera na motor to także przydatne akcesorium, którego zakup winien przemyśleć każdy kierowca motocykla.

Kamera na motocykl – zapis wypadków drogowych

Podobnie jak kierowcy samochodów, właściciele jednośladów również zauważają plusy rejestracji całości podróży motocyklem. W przypadku powstania dowolnego zdarzenia na drodze – wypadnięcia z drogi, zniszczenia motocykla przez uszkodzoną infrastrukturę drogową czy kolizji, obraz zapisany przez kamerkę motocyklową może być materiałem dowodowym bardzo pomocnym dla ubezpieczyciela lub funkcjonariuszy drogówki. Niebezpieczne zdarzenia drogowe trwają zazwyczaj parę sekund, w których górę biorą trwoga i silne emocje, co sprawia, iż w wielu przypadkach osoby w nich uczestniczące nie są w stanie przypomnieć sobie najważniejszych faktów. Powoduje to później problem z bezspornym określeniem, kto w rzeczy samej jest poszkodowanym, a kto sprawcą wykroczenia. Kamerka na motocykl jest z kolei czujnym obserwatorem, a zarejestrowane przez nią nagranie nieraz już był decydujący w spornych przypadkach w sądach.

Wideorejestrator czy kamera sportowa na motocykl – czym się różnią?

Gros kierowców myśli, że kamera sportowa i wideorejestrator to w sumie to samo. Tymczasem można wymienić istotne różnice między nimi. Kamerę sportową charakteryzuje uniwersalność jej umocowania – można zaopatrzyć ją w zaczepy, za sprawą których montuje się ją bez trudności na kasku, kierownicy czy nawet owiewce. W kategorii kamer sportowych kupimy urządzenia oferujące nagrywanie filmów w najlepszej rozdzielczości (również w 4K), mające stabilizator obrazu, a także obiektywy szerokokątne (nawet te z opcją zapisu sferycznego!), co czyni, że są kapitalnym urządzeniem do utrwalenia interesujących filmów, którymi chcielibyśmy popisać się w internecie bądź pokazać innym pasjonatom motocykli. Z kolei wideorejestratory lepiej sprawdzą się jako narzędzie nagrywające przebieg podróży na potrzeby bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się większą jasnością obrazu, co sprawia, że wyraźniej widać nawet najdrobniejsze detale. Poza tym nieraz mają one opcję aktywowania się wraz z uruchomieniem się silnika, toteż nagrywają jazdę od jej początku. Kolejną zaletą wideorejestratorów jest także to, iż nagrywają film “w pętli” i w przypadku wypełnienia karty SD usuwają wyłącznie najstarsze dane. Wskutek tego w razie wypadku nie trzeba się martwić, iż wydarzenie nie zostało zarejestrowane z powodu brak pamięci na karcie.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]