Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Kontenery producent. Zdobądź więcej wiadomości

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy okien i drzwi, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również gruz, złom – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do składowania ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]