Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Dalsze informacje o butach jeździeckich.

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich mięśni, ćwiczenie dobrej postawy, jak również polepszenie kondycji. Oprócz tego ma zbawiennie wpływa na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, zwiększa poczucie odpowiedzialności oraz redukuje napięcie. By jednak w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy właściwie wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona całej lub części nogi

Odróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają tylko za kostkę – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując ryzyko powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety są dużo tańsze, jednakże decydując się na ich zakup, warto pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się także w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich materiałów są szyte buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z którego są one wytworzone. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia bardziej kosztowne, lecz warto się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Warte uwagi są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej nabiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada trochę gorzej, niemniej jednak jej niższa cena jest dużą walorem.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]