Jak działa nowoczesny nano impregnat

Impregnaty hydrofobowe to nowoczesne środki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich rolą jest przede wszystkim zabezpieczanie materiałów przed rozwojem pleśni, kamienia czy wykwitów wapiennych. Do czego służą i czy dobrze się sprawdzają? Jakie rodzaje powierzchni zabezpieczają?

Nano impregnat – mikroskopowa warstwa ochronna

Nowoczesna technika przyczynia się do tego, że sprzątanie w domu staje się o wiele łatwiejsze. W sprzedaży dostępne są bowiem Impregnaty hydrofobowe, które wytwarzają na różnych materiałach niewidoczną warstwę – zabezpiecza ona przed rozwojem grzybów, rdzy i odpycha cząsteczki brudu. Preparaty hydrofobowe zawierające nano cząstki srebra znakomicie sprawdzają się w kuchni – można je wykorzystywać zarówno do okien, balustrad, jak i innych powierzchni. Efektywnie chronią przed uciążliwymi osadami z kamienia, dzięki czemu nie wydajemy dużo na detergenty. W sklepach znajdziemy impregnaty do granitu, a także do tkanin, które świetnie służą do zabezpieczania tekstyliów, tapicerki, itd. Jednocześnie impregnaty te są delikatne dla materiałów i ekologiczne.

Nano impregnat – jak odpowiednio przygotować powierzchnię?

To jednak nie wszystko – zakres wykorzystania impregnatów jest o wiele większy. Produkty hydrofobowe chronią również budynki przed rozwojem nieestetycznych plam – można używać je zarówno na kostkę brukową, jak i tynk. Warto podkreślić, że preparaty te chronią również produkty drewniane przed tłuszczem i czynnikami atmosferycznymi – np. promieniowaniem słonecznym czy mchami. Nanotechnologia pielęgnuje ekoskórę, sprawiając, że sofy i inne elementy wyposażenia wnętrz przez długi czas pozostają estetycznie czyste. Przed zastosowaniem preparatu należy oczyścić powierzchnię oraz w razie potrzeby usunąć z niej tłuste ślady. To sprawi, że nano impregant zadziała efektywniej.