Historia męskiej koszulki polo

Mężczyźni w naszym kraju zaczynają coraz bardziej zwracać uwagę na swoją garderobę. Koszulka polo to ulubiony fragment męskiej szafy. Co przesądza o popycie na męskie koszulki polo?

Męskie koszulki polo – zaprojektowane do grania w tenisa

Męska koszulka polo to przykład ubioru sportowego, który przeszedł do codziennych stylizacji. Posiada krótkie rękawy, kołnierz oraz 3 guziczki. Męskie koszulki polo mają wyjątkową genezę. Mało osób ma świadomość, że zostały wymyślone do grania w tenisa w latach 20. XX wieku. Ówcześnie do celów sportowych używano krępujących ruchy koszul z płótna. Zasadniczym założeniem męskiej koszulki polo miało być usprawnienie swobodnego poruszania się po korcie. Projekt stał się prawdziwym hitem, a entuzjaści tenisa wprowadzili koszulkę polo do oficjalnego dress code’u.

Męskie koszulki polo – na jaką okazję

W dzisiejszych czasach męska koszulka polo znalazła się w szafie nowoczesnego mężczyzny i opuściła turnieje. Tego typu ubiór jest doskonały na imprezę – pasuje do mnóstwa luźniejszych zestawów. Można go założyć nawet do pracy, a bardzo komfortowy materiał spowoduje, że nic nie będzie nas cisnąć. O jego dużej popularności decyduje przede wszystkim atrakcyjna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i miękki materiał. Jeśli interesują nas różnorodne kolory i fasony koszulek – warto zajrzeć do sklepów online. Sprzedawane tam modele dostarczy nam kurier. Mamy również szansę trafić na korzystne promocje.