Glinka do lakieru – zastosowania

Powłoka lakierów samochodowych jest nadzwyczaj podatna na zarysowania. Niekiedy przecież starczy niewielkie otarcie, by powstały na niej rysy. Szczególnie dokuczliwe potrafi to stać się przy myciu lakieru z różnego typu zabrudzeń. Jedne co prawda dają się bez trudu usunąć, ale pozostałe mogą okazać się źródłem poważnych problemów. Silne szorowanie zwykle kończy się uszkodzeniem powłoki i niższymi lub wyższymi wydatkami jego naprawy. Dlatego do usunięcia zaschniętych insektów, polimerów lub olejów powinniśmy użyć odpowiednich preparatów. Zwłaszcza, że nie są one drogie, a ich znalezienie z pewnością nie jest skomplikowane. Jakie środki będą zatem w tym przypadku przydatne?

Glinka do lakieru – co to jest?

Najefektywniejszym i, co najważniejsze, najpewniejszym środkiem do mycia powłok lakierowanych jest bez wątpienia glinka do lakieru. Co ważne, ten innowacyjny produkt umożliwia głębokie oraz staranne wypolerowanie powierzchni lakierowanych, a jednocześnie nie powoduje ich uszkodzenia. Do wytworzenia glinki do lakieru stosuje się związki tytanu, dzięki czemu bez problemów usuwa ona także zabrudzenia z olejów, odłamki asfaltu czy żywice. Warto też wspomnieć, że glinka do lakieru świetnie zdaje egzamin jako preparat do mycia pozostałych powierzchni – na przykład szyb w kabinach natryskowych.

O czym pamiętać używając glinki do lakieru?

Aplikowanie glinki do lakieru jest bardzo proste i nikomu nie przysporzy problemów. Należy tylko oderwać niewielką ilość glinki i ukształtować z niego kuleczkę, by potem zanurzyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru jest już miękka, należy polerować nią wypłukaną środkiem czyszczącym powierzchnię. Glinka po pewnym czasie zanieczyszczy się – wówczas należy wprowadzić brudny fragment do wnętrza oraz znów ugnieść kulkę. Pamiętajmy też, iż po pracy należy starannie umyć ręce.