Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna ma mnóstwo wartościowych cech powodujących, że jest szeroko stosowana. Jej nadrzędny atut to z bez wątpienia odporność na utlenianie się, która nie tylko gwarantuje solidność wyprodukowanych z niej elementów, ale także umożliwia im styczność z wilgotnymi materiałami oraz wodą. Oprócz tego stop ten jest obojętny chemicznie, co oznacza, iż nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a spis jego zalet uzupełnia nieporowata powierzchnia zapobiegająca rozwojowi bakterii.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla wielu gałęzi przemysłu

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz Równowaga chemiczna czynią ze stali nierdzewnej doskonały materiał dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często wykorzystywane przez zakłady przetwórcze, które używają ich w toku produkcji i magazynowania artykułów spożywczych. W zakładach piekarskich i warzelniach piwa wyroby ze stali nierdzewnej stosuje się w jako zbiorniki fermentacyjne. Surowiec ten jest też używany chętnie w przemyśle kosmetycznym i przez podmioty działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji rozcieńczalników, paliw i pozostałych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – elegancka przyciągająca wzrok estetyka w domu

Wytrzymałość na niesprzyjające czynniki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury, kwaśne deszcze oraz wilgoć) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej doskonale nadają się użytku na zewnątrz budynków (np. jako elementy balkonowe), a także na basenach (mowa o drabinkach i barierkach). Z uwagi na piękny wygląd, jednakowo dobrze sprawdzają się również w wewnętrznych częściach obiektów budowlanych – m.in. na klatkach schodowych. Co więcej aseptyczność stali nierdzewnej pozwala na wykorzystanie jej w gabinetach lekarskich i ambulatoriach.