Ekspres Jura – dziewięć dekad doświadczenia

Znalezienie odpowiedniej kawy nie zapewnia przygotowania najlepszego naparu. By zadowolić gości wyjątkowym aromatem kawy musimy także zadbać o odpowiednią metodę zaparzania oraz sprzęt, który pozwoli na otrzymanie właściwej ciepłoty wody i ciśnienia. Wiedzą o tym specjaliści z firmy Jura, bo od prawie 90 lat oferują klientom doskonałe urządzenia, które mogą być stosowane tak przez zawodowych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów dobrej kawy. Czemu więc powinniśmy postawić na produkty tej firmy? Jakie atuty wykazuje ekspres Jura? Jak wybrać urządzenie odpowiednie do danych oczekiwań oraz uniknąć trudności w eksploatacji?

Profesjonalny ekspres Jura

Jura ceniona jest przede wszystkim ze względu na wytwrzane przez nią ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci często wybierają wyroby firmy, gdyż są one niezawodne, zaś ich budowa umożliwia przygotowanie różnych rodzajów napojów – także tych wymagających napowietrzenia mleka. Firma przygotowała dla zawodowych klientów mnóstwo modeli ekspresów, które zgrupowane są w kilka linii – między innymi Classic, XS, W, XJ czy GIGA PROFESSIONAL, a wszystkie z nich cechują się innym poborem mocy i opcjami przygotowania naparu.

Domowe ekspresy Jura

Mimo, że wiele ekspresów firmy adresowanych jest do zawodowych użytkowników, ekspres Jura bez trudu może być również stosowany w domu. Tym bardziej, że w jej ofercie czeka na nas wiele ekspresów, które stworzone są właśnie do eksploatowania w kuchni. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z linii E, A czy ENA, gdyż cechują się prostą obsługą i wieloma opcjami umożliwiającymi przygotowanie świetnej kawy. Dobrze także zaznaczyć, iż firma proponuje także akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych rodzajów tego naparu oraz naprawę urządzeń.