Duży wybór srebrnych wisiorków

więcej o wisiorkach srebrnych na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje również na kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.