Dużo trenujesz? Rób to w odpowiednich butach sportowych

Potrzebujesz butów sportowych? Skieruj się na tę stronę.

Regularny jogging, trening na siłowni czy uczestnictwo w sportach drużynowych wymagają, aby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres podejmować się w zwyczajnych butach, dlatego tak kluczowe jest noszenie obuwia sportowego.

Obuwie sportowe – nie tylko atrakcyjne wzornictwo

Większość z nas kojarzy obuwie sportowe przede wszystkim z komfortem ich noszenia oraz ciekawą estetyką. Nie spostrzegamy ich charakterystycznych cech, jednak instynktowne czujemy, iż stopy czują się w takich butach lepiej. Z tego powodu buty sportowe nierzadko ubieramy również w czasie pracy, w szczególności, gdy wykonujemy zawód, w którym codziennie chodzi się bądź stoi – widzimy je na nogach nauczycieli, pracowników sklepów oraz dentystów. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z butów opracowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko zdobywać lepsze wyniki, ale też zmniejszyć groźba potencjalnych urazów. Buty koszykarskie chronią goleń oraz kostkę graczy od ewentualnych urazów podczas wyskoków, podeszwy butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, korki piłkarskie dają zawodnikom przyczepność i pozwalają na natychmiastową zmianę pozycji zarówno na trawie, jak i sztucznej pokrywie boiska, analogicznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem lokatą w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Nie zastępuj butów sportowych zwykłymi trampkami!

Jeśli dla konkretnej dyscypliny sportowej zaprojektowano specjalne buty, nie powinno się zastępować ich prostymi tenisówkami. Nawet tak nieskomplikowana czynność jak jogging w niedostosowanych butach z supermarketu nierzadko prowadzi do kontuzji. Nie powinno się również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoką cenę mają wpływ dekady poświęcone przez producentów na badanie mechaniki danej dyscypliny sportowej oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie, które uległo zniszczeniu czy też noszące mocne oznaki zużycia, rekomendujemy szybko wymienić na nowe, dlatego że na pewno nie spełnią ono już swoich funkcji, co również może być powodem kontuzji w trakcie treningu.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]