Czy na pewno wiesz, jak wybierać pluszaki?

Urocze szczeniaczki, misie lub stworzenia wyjęte z fantastycznych krain. Kto z nas ich nie lubi? Szczególnie uwielbiają je najmłodsi, zaś według pedagogów, pluszaki są w ich przypadku czymś innym niż zwykłą zabawką. Ich miękkość umożliwia zaśnięcie oraz zmniejsza nieprzyjemne objawy braku mamy. Pluszaki to również doskonałe wyjście, które spowoduje, iż maluch poczuje się niezbędny – musi wszak zajmować się swoim mięciutkim misiem. Należy oczywiście wiedzieć, iż nie każdego pluszaka powinniśmy podarować maluchowi – trzeba zwrócić uwagę na ich projekt, ale także surowce, z których zostały wykonane. Jak zatem znaleźć odpowiedniego pluszaka?

Pluszaki – z których surowców?

Niegdyś prawie wszystkie pluszaki można było bez zmartwień sprezentować szkrabowi. Dziś jednak w sklepach znajdziemy mnóstwo maskotek, które nie nadają się dla małych dzieci – są bowiem wykonane niekiedy z surowców, które potrafią powodować zmiany alergiczne. Należy zatem dowiedzieć się, z jakiego materiału je wykonano – świetnie zdadzą egzamin między innymi bawełna, welur czy molton, a także z syntetyczne surowce, posiadające właściwe atesty i zgodne z europejskimi normami.

Pluszaki z autorskich warsztatów

Skąd mieć pewność, iż pluszak jest zrobiony z odpowiednich surowców? Najlepiej kupować tylko maskotki produkowane przez uznane firmy – z pewnością mają potrzebne certyfikaty. Jeszcze lepszym pomysłem okażą się pluszaki z tradycyjnych warsztatów – szczególnie dla rodziców, którzy chcieliby dać swojemu dziecku niebanalny upominek inny od taśmowo produkowanych maskotek.