Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Więcej o czapsach

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży najczęściej znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty cechują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]