Botki – hit sezonu

Czym są botki? Te chętnie wybierane buty odznaczają się tym, że mają krótką cholewkę. Mogą być one zarówno pełne, jak i troszkę odkryte – należy zatem uznać, że to niezwykle uniwersalny fason butów, który pozwala nam różnorodny dobór stylizacji.

Przekonaj się do botków skórzanych

Botki możemy nosić przez cały rok. Problemem, jaki mogą one przysparzać jest nieodpowiedni dobór dodatków i samych ubrań. Najczęściej spotykanym błędem jest łączenie ich z cygaretkami lub innymi spodniami o niepełnej długości. Połączenie to sprawia, że nasza noga wydaje się mniej zgrabna niż jest w rzeczywistości. Tak samo wygląda sprawa ze spódnicami o średniej długości – w połączeniu z botkami obcinają one sylwetkę, nadając jej nieatrakcyjny wygląd. A to z kolei sprawia, że całkiem niesłusznie uznaje się botki, za buty niezgrabne i trudne w stylizacji.

Kilka zasad noszenia botków

Jakie botki wybrać, aby wyglądać w nich dobrze? Botki najkorzystniej prezentują się ze spódnicami mini lub z szortami, podkreślającymi długie, zgrabne nogi.
Znakomicie komponują się z rurkami. W tego rodzaju butach bardzo dobrze wyglądają zarówno wysocy, jak i niscy, szczupli, a także dobrze zbudowani – sęk w tym, żeby odpowiednio dobrać do nich dodatki, mając na uwadze naszą figurę i preferencje ubraniowe – chodzi o to, aby w tych butach czuć się swobodnie i dobrze, ale też żeby wyglądać atrakcyjnie.
Możemy wybrać zarówno botki płaskie, jak i na koturnie czy obcasie ( słupku albo cienkiej szpilce) – zależne jest to od od naszego stylu i w jak wysokich butach czujemy się najpewniej. Warto również pomyśleć o materiale, z jakiego uszyte są botki – skórzane, chociaż są droższe, będą bardziej trwałe i zdrowsze dla stóp.

Nie należy zatem bać się tego fasonu butów – wystarczy poświęcić nieco czasu na przemyślenie, jak połączyć je z pozostałymi dodatkami.

Adres firmy:
Ekstraszpilki.pl
ul. Osmeckiego 49/46
35-506 Rzeszów

Mob.: 514 233 589
E-mail: [email protected]