Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

lampworki

Z pozoru przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane samodzielnie – surowiec topiono z użyciem przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa perły lampowe. Dziś również można wykonać je w domu, ale lepszym pomysłem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia nadanie mu dowolnych form. Tasiemki gorącego szkła nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do produkcji kolczyków lub wisiorków.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą atrakcyjnie prezentowały się wyłącznie przy takich ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]