Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Chcesz nabyć biżuterię z cyrkoniami? Sprawdź http://bit.ly/2dVLOId

W procesie tworzenia ozdób powszechnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a równocześnie są jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa ludzi jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe skarby w posiadanej biżuterii. Istnieją oczywiście też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne kolory lub nawet modyfikować je dzięki działaniu światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je na przykład w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, przez swoje właściwości wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najczęściej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.