Biokominek – zamontujesz go wszędzie

Tradycyjnego kominka nie sposób założyć w dowolnym miejscu. Niezbędne jest wszak zarówno znalezienie przestrzeni na palenisko, jak też przewód odprowadzający dym. Z uwagi na trudności ze zrobieniem tego w kamienicach, na założenie kominka są w stanie pozwolić sobie jedynie mieszkańcy domów wolno stojących. Nie znaczy to jednak, że z jego dobrych stron będą korzystać wyłącznie oni – kiedy posiadamy mieszkanie w kamienicy, a nie możemy zapomnieć o palenisku, możemy postawić na biokominek. Jak działa taki gadżet? Jakie posiada plusy?

Jak funkcjonuje biokominek?

W biokominku używane jest paliwo płynne, nie zaś drzewo. Paliwo do biokominka wytwarzane jest z zastosowaniem spirytusu – może przybierać formę płynną albo żelową. Te pierwsze dystrybuowane są w butelkach, z których przelewa się je do zbiornika w biokominku, ostatnie zaś w tubkach do wyciskania czy puszkach, które umieszcza się w palenisku. Spirytusy do biokominka często są również wzbogacone dodatkami aromatycznymi, a to uprzyjemnia ich używanie.

Dlaczego powinieneś postawić na biokominek?

Największym atutem stosowania biokominka okazuje się na pewno to, iż nie wytwarza on sadzy oraz spalin. Dzięki temu nie trzeba podłączać go do instalacji kominowej, niepotrzebne jest także ich czyszczenie. Spirytus jest całkowicie bezpiecznym paliwem, zaś jego prawidłowe użytkowanie nie sprowadza żadnego zagrożenia. Z uwagi na fakt, że nie wymaga komina, może być również dowolnie przenoszony przy modyfikacji wystroju pomieszczenia.