Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Znajdź antenę naziemną na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym gadżetem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sklepach dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się też wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]