Wystawa samochodów. Motomaniacy nie będą się nudzić

W naszym kraju wielu jest miłośników motoryzacji. Świadczy o tym renoma wystaw samochodów, bo te skupiają zwykle setki gości. Ich specyfika bywa naprawdę zróżnicowana – od imprez pokazujących sportowe auta czy motocykle, przez ekspozycje najnowszych modeli, aż po wystawy, podczas których można podziwiać stylowe, zabytkowe pojazdy. Inna sprawa to targi motoryzacyjne, które są doskonałą sposobnością do poznania oferty różnych producentów i zdobycia informacji, które usprawnią znalezienie kolejnego samochodu. Na które więc wystawy samochodów w kraju powinniśmy pojechać? Które propozycje są najciekawsze dla miłośników aut?

Wielkopolska wystawa samochodów

Motor Show – organizowane w Poznaniu – to największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce. Wystawa samochodów organizowana jest na terenie Targów Poznańskich, a w jej trakcie najnowsze produkty pokazują takie marki jak Audi, Hyundai, Porsche czy Skoda. Odbywające się w kwietniu co roku wydarzenie to najlepsza okazja do zapoznania się z ostatnimi trendami w świecie branży motoryzacyjnej. Należy również zaznaczyć, iż na poznańskiej wystawie powstanie jest też pawilon, gdzie auta dla siebie wyszukają miłośnicy pojazdów ciężarowych.

Classic Moto Show – wystawa samochodów sprzed lat

Natomiast Classic Moto Show w Krakowie to wystawa samochodów dla różnych miłośników starych aut. Organizowana jest każdego roku we wrześniu i każda edycja przyciąga coraz większe ilości uczestników. Nic dziwnego – ta wystawa samochodów to doskonały moment na to, by samemu obejrzeć klasyczne modele aut z całego świata. Oprócz tego dla zwiedzających przygotowano również zabytkowe motocykle z zakładów polskich i zagranicznych. Organizatorzy wystawy samochodów historycznych pamiętali także o najmłodszych i zaplanowali dla nich wyjątkowe zabawy, w czasie których nauczą ich jak bezpiecznie poruszać się na szosie.