Sprawdzenie historii samochodu – ważny etap zakupów

Nabycie auta używanego zazwyczaj związane jest z ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest naturalnie dużo tańszy aniżeli pojazd kupiony prosto z salonu, niemniej jednak może ukrywać rozmaite wady. Jak znaleźć dobre auto i ustrzec się strat finansowych?

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Co roku mnóstwo naszych rodaków postanawia o zakupie auta używanego, co daje oszczędność nawet kilka tysięcy złotych w stosunku do pojazdów nabywanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Transakcje tego typu niekiedy nie są pomyślne – może się zdarzyć, że prawdziwy stan techniczny samochodu jest przemilczany przez zbywcę, a ukryte uszkodzenia wychodzą na jaw dopiero po pewnym czasie. Jak ustrzec się takich sytuacji i wybrać samochód odpowiadający naszym potrzebom? Przede wszystkim ważne jest drobiazgowe zweryfikowanie pojazdu, np. sprawdzenie historii samochodu. Można tego dokonać po numerze VIN – z jego pomocą mamy szansę sprawdzić, kto był właścicielem auta, otrzymać informacje o defektach pojazdu, jego przywłaszczeniach, jak również potencjalnych kolizjach. Należy też zdiagnozować stan techniczny pojazdu przy pomocy specjalistycznego sprzętu – ujawnia to skryte uszkodzenia.

Inspekcja auta przed kupnem – co jest sprawdzane?

Nie wiesz, co warto sprawdzić podczas zakupu pojazdu z drugiej ręki? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego przejrzenia stanu samochodu? W ustrzeżeniu się bolesnego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą zrealizują wykwalifikowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu posiadają specjalistyczne instrumenty do diagnostyki, które stosują między innymi do analizy grubości lakieru. Inspektorzy firmy przyjeżdżają do punktu, w którym stoi samochód, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po zakończonych oględzinach sporządzają wszechstronny raport dotyczące kondycji samochodu wraz z jego dokumentacją fotograficzną.