Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Krakowie

Kraków to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Jego mieszkańcy mogą uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach artystycznych – od wystaw, przez festiwale muzyczne, aż po imprezy książkowe. Sztandarowymi wydarzeniami w Krakowie są na przykład Wawel o Zmierzchu, Krakowskie Zaduszki Jazzowe oraz Festiwal Sacrum Profanum ściągający miłośników muzyki klasycznej. Rzecz jasna nie są to ostatnie wydarzenia, na jakich warto się zameldować. W gronie wydarzeń kulturalnych w Krakowie godnych uwagi znajdziemy rozmaite imprezy – zarówno te, które przypadną do gustu fanom muzyki, jak i te, które zainteresują ludzi o zupełnie odmiennych pasjach. Warto więc przedstawić kilka najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Muzyczne wydarzenia kulturalne w Krakowie

Najważniejszymi festiwalowymi wydarzeniami kulturalnym w Krakowie są z pewnością Festiwal Muzyki Filmowej i Kraków Live Festival – każdego roku ściągają one kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Do tej pory pojawiło się na nich wielu znanych muzyków znanych na całym świecie. Zarówno Kraków Live Festival, jak i Festiwal Muzyki Filmowej uważane są za jedne z najistotniejszych imprez muzycznych na Starym Kontynencie, co udowadniają pochlebne artykuły, różne wyróżnienia przyznawane w wielu krajach, ilość gości i oczywiście słynni wykonawcy, którzy występują podczas nich na scenie.

Motoryzacyjne wydarzenia kulturalne w Krakowie

W Krakowie festiwale dla siebie wyszukają też miłośnicy motoryzacji – a w szczególności zabytkowych pojazdów. Co roku we wrześniu organizowana jest bowiem wystawa Classic Moto Show. Przez kilka dni fani pięknych, wiekowych aut lub jednośladów mają szansę obejrzeć modele zarówno z naszego kraju, jak i ze świata. W czasie stworzonego przez Muzeum Motoryzacji wydarzenia nudzić się nie powinny również maluchy – szykowane są dla nich liczne konkursy, podczas których dowiedzą się, jak dbać o ochronę w czasie poruszania się po szosie.