Miałeś wypadek? Skorzystaj z pomocy drogowej

Nawet ostrożna podróż nie niweluje ryzyka wypadku. Nierzadko wszak bywa tak, iż okazują się one rezultatem brawury innych kierowców. Problem nie jest bardzo istotny, jeżeli wskutek kolizji nikt z uczestników nie odniósł obrażeń, ale rzadko udaje się nie dopuścić do rozbicia samochodu. To z tego względu należy mieć zapisany numer, który umożliwi szybkie skomunikowanie się z pomocą drogową. O jakich czynnikach jednak musimy wiedzieć podczas poszukiwań firmy proponującej pomoc drogową? Jakie cechy powinna ona posiadać? Jak uniknąć niemiłych niespodzianek w przypadku możliwych awarii i zapewnić sobie kompleksową, bezproblemową pomoc?

W których miejscach funkcjonuje pomoc drogowa?

Przy poszukiwaniach firmy oferującej pomoc drogową koniecznie sprawdźmy, czy funkcjonuje ona na obszarze, w jakim zazwyczaj się poruszamy. Jeśli spora część naszych tras ma miejsce na terenie np. województwa podkarpackiego, wybierzmy firmę, jaka gwarantuje usługi w miastach takich jak Brzesko, Lesko oraz Sanok. Będzie to niezwykle istotne, gdyż w razie awarii może być tak, że ekipa, do jakiej akurat posiadamy numer, nie działa w mieście, w którym w danej chwili się znajdujemy. A, jak wiemy, warto zadbać o to, aby takie pomyłki nam się nie przytrafiły, a mechanik dotarł do nas łatwo i bez problemów.

Jak wybrać pomoc drogową?

Teren, na jakim działa pomoc drogowa będzie najważniejszy, ale nie jest ostatnim czynnikiem, o którym powinniśmy pamiętać. W przypadku kolizji ogromnym usprawnieniem będzie wszak też to, iż ekipa, która ją oferuje, współpracuje ze służbami mundurowymi (usprawni to wszak dopełnienie wszelkich formalności) i z ubezpieczycielem, bo jej pomoc obejmie wówczas pakiet assistance. Sprawdzona firma posiada często własny parking, na jaki są odholowywane uszkodzone samochody, lecz umożliwia również odholowanie ich do wybranego warsztatu – to niewątpliwie dla większości z nas będzie naprawdę ważne.