W kilku zdaniach o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Lecz co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

Co to jest optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji strony internetowej?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.