Tworzenie stron www CMS – czy można to zrobić za darmo?

Edytowanie strony internetowej może okazać się przyczyną dużych problemów dla osób, które nie znają HTML. Problemy okażą się tym większe, gdy witryna jest regularnie zmieniana – wtedy łatwo o jej uszkodzenie. Rozwiązaniem podobnych problemów okaże się na pewno wykorzystanie systemów CMS – spowodują, iż do edytowania portalu nie będzie potrzebny HTML, a wszelkie informacje ładowane są przez łatwy w obsłudze panel. Na jakich zasadach opierają się opisywane narzędzia? Ile kosztuje tworzenie stron internetowych CMS?

Tworzenie stron internetowych CMS – zalety

CMS to system zarządzania treścią witryny. Jest zainstalowany na serwerze, zaś po wejściu do panelu moderatora pozwala na edycję każdej części witryny bez znajomości HTML. Jest to wyjście, które najlepiej sprawdzi się w przypadku regularnie zmienianych portali, gdzie treścią zajmują się nie programiści, tylko przykładowo redaktorzy. Wykonanie strony, która będzie współpracowała z CMS nie jest jednak proste, więc słusznie postąpimy zlecając to fachowcowi – zaś to związane jest z dodatkowymi wydatkami. Czy są więc sposoby, z którymi ich unikniemy?

Tworzenie stron www CMS za darmo

Rzecz jasna – przydatne będą intuicyjne kreatory, dzięki którym samemu stworzymy stronę z system zarządzania treścią. Dzięki podobnym narzędziom tworzenie stron internetowych CMS będzie dziecinnie łatwe – nie musimy umieć programować. Warto poza tym nadmienić, że firmy tworzące podobne kreatory zazwyczaj udostępniają również bezpłatny hosting.