Hosting internetowy dla Twojej strony firmowej – jak szukać?

Jeśli posiadasz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na szybkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, bezawaryjny, szybki i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (dedykowany, w chmurze, współdzielony, bądź VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, bo każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu dla firm nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się niewystarczającą jakością, a nierzadko zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami Polski i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.