Czym charakteryzuje się shared hosting?

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli działającej bez przerwy maszyny, mającej ogromną moc przeliczeniową. Dzięki hostingowi pracują wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Jak działa hosting współdzielony?

Hosting współdzielony, czyli shared hosting to najpopularniejsza forma hostingu, w której jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, ma się do dyspozycji wyliczoną część sprzętowych zasobów serwera, takich jak pamięć RAM czy ilość miejsca na dysku. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest polecany dla początkujących użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, która fachowo i szybko usunie wszelkie problemy. Poza tym dużym plusem jest oczywiście niska cena, która wynika z faktu, że z jednego urządzenia korzysta ogromna ilość użytkowników.
Największymi zaletami hostingu współdzielonego są obsługa i pomoc techniczna oraz atrakcyjna cena. Sprawiają, że jest on wybierany częściej od serwerów VPS i serwerów dedykowanych.