Co zrobi Twojej stronie filtr od Google

O filtrach ręcznych od Google i nie tylko

Google ma własny sposób na ukaranie nieuczciwych webmasterów. Nakłada filtry ręczne i automatyczne na strony, które nie stosują się do opracowanych przez firmę reguł pozycjonowania stron. Filtry ręczne od Google nakładane są przez pracowników firmy, filtry algorytmiczne bezpośrednio przez algorytm. Nakłada się je, gdy zostaną wykryte niedozwolone metody pozycjonowania.

Filtr Google i co dalej?

Co spotyka strony, na które zostały nałożone filtry i bany Google? Z reguły spadają w wynikach wyszukiwania. Zdarza się, że strony, które dopuściły się poważnych przewinień zupełnie są usuwane z ich wyników. Za drobne przekroczenia webmasterzy karani są obniżeniem wyników wyszukiwania o kilka bądź kilkadziesiąt pozycji albo niedopuszczeniem do osiągnięcia najlepszych wyników. Może przytrafić się, że zostaje nałożony filtr, który sprawia, że treść strony nie zostaje indeksowana przez roboty. Można się spotkać z filtrami w Google za nienaturalne linki lub za duplicate content. Zdecydowanie zabroniony jest przez Google cloaking, czyli wyświetlanie innej strony dla użytkowników i innej dla robotów sieciowych.
Najlepszym sposobem na uniknięcie filtrów Google jest po prostu postępowanie zgodnie z zasadami wytyczonymi przez Google