Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem wielu substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do przechowywania dużych ilości gotowych środków, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wyżej właściwości powodują, że zbiorniki stalowe są również znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często wykorzystywane w różnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy zarazkami.