Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Uszczelnienie okien - więcej o tej usłudze

Na komfort domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]