Usługi księgowe – niezbędne w małej firmie

usługi księgowe w Katowicach

Stosy dokumentów, tabele cyfr i brak pewności co do tego, czy uzupełnimy je odpowiednio. A niebezpieczeństwo okazuje się duże, bo błędy w finansach mogą skutkować dotkliwymi karami oraz sporymi problemami firmy. Większość mikroprzedsiębiorstw nie może zaangażować księgowego – jego pensja byłaby przecież dużym wyzwaniem dla ograniczonego budżetu. Jeszcze gorszym rozwiązaniem okaże się jednak zarządzanie księgowością samodzielnie – łatwo wówczas o pomyłki, które, jak wspomnieliśmy, mogą mieć opłakane skutki. Co więc zrobić? Najlepiej zdecydować się na usługi księgowe, które oferują doświadczone biura rachunkowe.

Usługi księgowe – co to jest?

Usługi księgowe to nie tylko prowadzenie ksiąg przychodów, ale także mnóstwo różnych spraw, które mogą przysporzyć problemów dla zwykłego przedsiębiorcy. Zwykle w ramach usług świadczone jest również reprezentowanie w kontaktach z bankami i urzędami. Usługi księgowe to także sprawy wiążące się z kadrami – naliczanie wielkości pensji i sprawy podatkowe.

Co zyskasz dzięki usługom księgowym?

Na usługi księgowe powinniśmy postawić zwłaszcza dla pewności, którą nam dają. Nie będzie trzeba denerwować się o to, czy właściwie wypełniliśmy wszelkie deklaracje, wystrzegając się dzięki temu dotkliwych kar. Warto też napisać o tym, iż współczesne usługi księgowe są najczęściej prowadzone online – a to wiąże się z komfortem i odpowiednim tempem. Współpraca z biurem rachunkowym to też optymalizacja finansów – jest mniej kosztowna niż opłacenie księgowego na etat.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]