Przygotowanie mieszkania do sprzedaży jako remedium na kryzys w branży

Na polskim rynku pojawiła się nowość usługa – tak zwany home staging, czyli profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Moda na przeprowadzanie metamorfozy pomieszczenia bezpośrednio przed przygotowaniem do transakcji przyszła do nas z Zachodu. Przekonajmy się zatem, czy rzeczywiście właściwe zaaranżowanie nieruchomości zwiększa szanse powodzenia finalizacji umowy.

Efektywna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim polega na pozbyciu się zbędnych bibelotów i oczyszczeniu pomieszczeń. Prace obejmują szczególnie drobne remonty, na przykład pomalowanie ścian, wyrównanie ich powierzchni, położenie schludnej tapety. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do sfotografowania. Chodzi tu o pokazanie potencjału nieruchomości, co dość często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie mają zmysłu dekoratorskiego. Biura nieruchomości udowadniają, że home staging znacznie podnosi możliwość uzyskania potencjalnych klientów, jak również pomyślnej finalizacji transakcji.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – zatrudnij home stagera

Pamiętajmy również o tym, że za stylowo prezentującą się nieruchomość mamy możliwość uzyskać znacznie korzystniejszą cenę – nawet o 10procent. Warto poszukać zawodowego dekoratora, na co dzień zajmującego się przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Oprócz zmysłu estetycznego, ma on również doświadczenie z zakresu wykonywania świetnych zdjęć, co pozwoli na zakamuflowanie ujemnych aspektów każdego lokalu.