lokal na chrzciny

Przygotowanie do chrzcin dziecka – ja je dobrze zaplanować?

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą wielką familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzony potomek, dlatego też dbają o to, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się dużą grupę krewnych i przyjaciół. W tym artykule przeczytasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrztu – poproś gości o potwierdzenie swojej obecności

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po urodzeniu malucha, często wręcz tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny zamieniły się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, dlatego też są wyprawiane najczęściej 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na wnikliwe przemyślenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, a także rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią dzień obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina zwykle kupuje zabawki, tymczasem rodzicom większą radość przyniosą użyteczne prezenty, jak chociażby ubranka, kołderka dla dziecka oraz fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny urządzano na ogół w mieszkaniu rodziców malucha, dlatego nie wszyscy obecni podczas mszy w świątyni byli gośćmi uroczystego przyjęcia. Dziś wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już standard. Analizując propozycje sal, gdzie można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie ozdobione miejsce, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru wydarzenia oraz który zapewni biegłą obsługę gości. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf czy rodzina zrobi śliczne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem. Istotny jest również taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, podobnie jak transport gości do zarezerwowanego hotelu lub domu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]