Płyta do przycięcia? Wybierz frezowanie CNC

Frezowanie jest stawiane wśród najczęściej używanych typów obróbki skrawaniem. Opierając się na użyciu specjalnych ostrzy umożliwia wycięcie najróżniejszych form. Frezowanie stosowane bywa do obróbki metalu, tworzyw sztucznych oraz płyt meblowych. Ten ostatni surowiec jest chętnie stosowany w branży meblarskiej, a frezowanie płyt MDF umożliwia usprawnienie wytwórstwa mebli – tak modeli do samodzielnego złożenia, jak i gotowych. Kiedy zatem frezowanie drewna przyniesie najlepsze efekty? Czy warto je wybrać?

Kiedy wybrać frezowanie CNC?

Obecnie stosuje się właściwie tylko frezowanie CNC, czyli sterowane komputerowo. W ten sposób obrabiane elementy za każdym razem są dokładne, a cały proces odbywa się o wiele sprawniej. Oczywiście frezowanie CNC wykorzystywane jest nie tylko w produkcji mebli – usługę mają możliwość zamówić również klienci zamierzający dopasować meble do własnych potrzeb. Frezowanie CNC pozwala na wykonanie otworów w MDF, dzięki czemu można zamontować płytę grzewczą czy kran. Możliwe jest cięcie drewna w każdy kształt, co na pewno docenią zwolennicy niebanalnie zaprojektowanych wnętrz.

Koszty frezowania CNC

Frezowanie CNC, jak łatwo się domyślić, wiąże się z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń. Oprócz tego potrzebne są do tego wysokie umiejętności – a te posiadają wyłącznie wykształceni pracownicy. Z tych względów słusznie zrobimy zlecając tę pracę zewnętrznej firmie. Zwłaszcza, iż frezowanie CNC nie generuje dużych wydatków.